statybininko darbas

Statybininko profesija – prestižinis ir gerai apmokamas darbas

Vis tobulėjančioj ir besikeičiančioj visuomenėj reikia gerų ir savo darbą išmanančių specialistų, kurie kurtų pramonę, industriją, verslus, o kiti juos statytų, dailintų ir puoštų. Kiekvienas darbuotojas yra savotiškai svarbus, nes be jo neegzistuotų visuma, kurią matome dabar. 

Statybininko profesija yra viena seniausių. Ši profesija visada buvo gerbiama ir jos aktualumas niekuomet nesibaigia, kadangi žmonės nuolat stato namus, biurus. XXI amžiuje statybose vyko didelė revoliucija, nes pradedami statyti energiją taupantys būstai. Atsižvelgiant į poreikį, buvo renovuoti daug namų, o tai užtruko dešimtmečius. Kokybiškų butų paklausa ir toliau auga, kaip ir naujų modernių namų. Statybininkų paklausa užsienyje nemažėja, ten jie gauna labai patrauklius atlyginimus, dėl to statybininko darbai Norvegijoje – patrauklus ir mėgiamas pasirinkimas. Tuo pačiu vien per pastarąjį dešimtmetį atsirado daugybė naujų statybos technologijų, statybininkams tenka daug mokytis, kad jas perprastų. Naujos technologijos kelia naujus iššūkius. Vyresni statybininkai lanko pažangių medžiagų gamintojų organizuojamus kursus. Todėl jauni žmonės turėtų labai atidžiai rinktis, kur studijuoti statybininko profesiją ir tokią mokyklą, kurioje dėstomos naujausios technologijos.

Statybininko profesija ir joje esančios kryptys

Nėra ir neįmanoma turėti bendro statybininko, išmanančio visas statybų sritis.  Retas gali tapti visų sričių ekspertu. Be to, yra daug profesijų, susijusių su statybomis. Be šių profesijų statybos neįvyktų. Jie yra nekilnojamojo turto agentai, nekilnojamojo turto vertintojai, matininkai, architektai ir projektuotojai, statybos inžinieriai, statybininkai ir techniniai statybos prižiūrėtojai. Tačiau daugeliui žmonių pirmasis žingsnis į šias profesijas yra arba buvo statybų pramonė. Kokia yra praktinė reikšmė statybininkams, jie gali giliau suprasti studijas ar darbą su statybomis susijusiose srityse. Ši vertikali karjera tinka žmonėms, kurie nori ir gali bendrauti ir žino, kaip dirbti komandoje, kurią kiti pasitiki. Tačiau daugeliui statybininkų patinka tobulėti ir tapti siauros srities profesionalu. Profesionalumas patrauklus tiek darbdaviams, tiek turtingesniems klientams. Daugybei statybininkų nepatinka vadovauti, daug bendrauti. Jiems patinka atlikti konkrečius darbus, gauti gerą užmokestį ir turėti laisvo laiko pabuvimui su šeima, kelionėms. Gerą uždarbį, greitesnį darbą ir kokybiškesnį rezultatą užtikrina naujos statybos medžiagos ir technologijos. Belieka pasirinkti tinkamą mokymo įstaigą, kurioje išmoksite statybininko profesijos.